Doskonałe usługi prawnicze w Gdańsku? Swoją wiedzą na temat prawnych aspektów m.in. rozwodu i alimentów dzielimy się w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej. Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa cywilnego, w tym przede wszystkim o zasiedzenie. Nasza Kancelaria świadczy również pomoc prawną w sprawach karnych. Do każdej sprawy przygotowujemy precyzyjną strategię. Wspieramy Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, a także przed Sądami Rejonowymi w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Wejherowie. Czytać jeszcze detale na tej stronie o rozwód gdynia.
Trzeba pamiętać, że wyrok w sprawie rozwodowej ponosi za sobą bardzo daleko idące konsekwencje. W wielu przypadkach dochodzi do obciążenia stron obowiązkiem alimentacyjnym na całe życie. Procesu rozwodowego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Istotne jest, aby nad interesami stron czuwała osoba, która zajmuje się tego typu sprawami na co dzień. W szczególności wtedy, kiedy nasz przeciwnik procesowy korzysta z pomocy pełnomocnika. Adwokaci wiedzą, z jakich instrumentów procesowych korzystać, aby zabezpieczyć interesy swoich Klientów. Ta wiedza jest niezbędna zwłaszcza w obecnym stanie prawnym, w którym procesy sądowe są niezwykle sformalizowane. Bez wiedzy procesowej można przegrać sprawę pomimo tego, że w rzeczywistości ma się rację. Adwokat wie także kiedy złożyć odpowiedni wniosek procesowy i w jakim czasie należy to zrobić.
Dzięki zasiedzeniu, posiadacz nieruchomości, który nie jest jej właścicielem, może nabyć własność tej nieruchomości, jeżeli przez 30 lat posiada tę nieruchomość jako posiadacz samoistny (korzysta z niej jak właściciel). Wówczas dochodzi do zasiedzenia pomimo, że posiadacz uzyskał posiadanie w złej wierze (czyli wiedział, że nie jest właścicielem, ale zachowywał się w stosunku do nieruchomości jak właściciel). Jeżeli posiadacz samoistny uzyskał posiadanie w dobrej wierze (co się rzadko zdarza), to można zasiedzieć nieruchomość wraz z upływem 20 lat.
Renegocjowanie umów: Pandemia koronawirusa powoduje, że sytuacja na rynku staje się dramatyczna. Tylko w marcu tego roku 48 tysięcy przedsiębiorców zawiesiło prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność renegocjacji bądź nawet rozwiązania umów zawartych z ich kontrahentami biznesowymi. W wielu przypadkach występuje również potrzeba rozwiązania umów najmu lokali usługowych.
Nowelizacja przepisów daje możliwość tymczasowego wykonywania praw z udziału w firmie po śmierci przedsiębiorcy, poprzez ustanowienie tymczasowego przedstawiciela. Odrzucenie spadku po upływie 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. Co się stanie, gdy nie odrzucimy spadku w ciągu 6 miesięcy od śmierci? Spadkobierca, który w ciągu 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy nie złoży oświadczenia o odrzuceniu spadku, jest uznawany za przyjmującego spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Wówczas odpowiedzialność spadkobiercy za zobowiązania spadkodawcy jest ograniczona do wartości otrzymanego majątku. Przed 18 października 2015 r. spadkobierca, który nie złożył odpowiedniego oświadczenia przyjmował spadek wprost, czyli ze wszystkimi długami. Odkryć dodatkowy informacje na tej stronie o czaplewski-kancelaria.pl.